Seka Metal, yumuşak çelik, galvanizli, alüminyum, paslanmaz çelik ve özel alaşım metallerde delikli çok çeşitli saclar sunmaktadır. Delikli malzemeler çoğunlukla endüstriyel makineler, inşaat, tarım, dekorasyon, otomotiv, teknoloji vs. bir çok alanda kullanılır. Delikli malzemeler hava, sıvı, ışık, katılar, ısı, elektromanyetik dalgalar ve ses dalgalarının geçişini kontrol edebilir. Ayrıca delikli saclar eleme, ayıklama, ayrıştırma gibi tarımsal alanda ciddi ihtiyaçtır.
Bu yeteneklerle, delikli malzemelerin çamaşır yıkama ve kurutma tamburları, hoparlör kapakları, otomotiv ızgaraları ve egzoz bileşenleri, uçak motoru susturucuları, tahıl kurutucular, mikrodalga fırınlar, bilgisayar dolapları ve sayısız diğerleri gibi uygulamaları vardır. Diğer uygulamalar cepheler, demirbaşlar ve gizlilik panelleri gibi mimari ve tasarım uygulamalarında estetiktir.

Seka Metal Tanıtım Videosu

Yenilik, Başarı ve Saygınlık

Firmamız özellikle delikli sac, triyör sacı ve elek telleri konusunda gelişen teknolojileri takip ederek, sektördeki firmaların yeniliklere en kısa sürede adapte olması konusunda öncü bir kurum olmuştur. Çalışma yaşamında özgür bir disiplin anlayışı benimseyen şirketimiz yaşamın her alanında başarının yenilik ve saygınlık ile kazanılabileceğinin bilincindedir.

Delikli Sac, metalin şekillendirme sınırına kadar ince veya düz parçalar halinde oluşturulduğu basit bir işlemdir. Sac metal şekillendirme işlemi sac metal malzemeye, sac metal kalınlığına, eğilme kuvvetine vb. bağlıdır. Sac metal üzerinde şekillendirme işlemi sırasında, şekillendirme işlemi şekillendirme sınırları olarak bilinen çeşitli parametrelere bağlıdır, bu parametreler malzeme özellikleri, kalınlık, delme, burun yarıçapı, boş (sac) tutma kuvveti, yay geri kuvveti, derin çekme işlemi sırasında delme, delik yarıçapının etkisine odaklanmış, üzerinde çeşitli etki bulmaya çalışır.

  • Tüm ürünlerimizi Türkiye’nin her yerine kısa sürede ulaştırıyoruz.

  • Sizin için en doğru ürünler ile çözüme ulaşmanızı kolaylaştırıyoruz.

  • Ürünlerimizde her zaman son teknolojiyi takip ederek, en kaliteli halde size sunmaktayız.

  • Üretimde size destek vererek birlikte büyümeyi hedefliyoruz.

  • Alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ile her an desteğe hazırız.

Sektöründeki başarısı, sunduğu hizmetlerin temelinde yer alan iş ahlakının ve titizliğinin bir neticesidir. Faaliyetini yürüttüğü işleri layıkıyla müşterilerine teslim edebilmesinin sebebi budur. Seka Metal, yaptığı işi sadece tecimsel bir vecibe olarak görmeyip, işini tutku haline getirmiş ve hayata bu alandan da verilecek bir anlam olduğunun müddeisi olmuştur. Bununla beraber bulunduğu metal alanında yerli ve milli olarak ülkesini uluslararası çapta temsil etmeyi kendine vazife addetmiştir.